(opracowano na podstawie rozdziału "Moc wdzięczności" z książki Ewy Foley p.t. "Zakochaj się w życiu")

 

"Wszystko, co masz teraz w życiu, jest wszystkim, czego potrzebujesz"

 

Wierzę, że prawdziwa wielkość duchowa przejawia się w radości z tego, co się ma, a nie w trosce o to, że się czegoś jeszcze nie ma. Ewa zrozumiała to wiele lat temu, kiedy kolejny raz "zamartwiała się", że czegoś nie ma. Nagle i niespodziewanie doznała OLŚNIENIA:

 

Im bardziej skupiam się na braku i na tym czego nie mogę miećtym gorzej się czuję i tym bardziej się bojęże nie "starczy"!

 

Ewa uświadomiła sobie, że jest emocjonalnie i fizycznie wyczerpana koncentrowaniem się na rzeczach, które chciała sobie czy synowi kupić, ale nie było jej na to stać. Błędne koło. Wtedy usłyszała szept duszy: tak naprawdę najbardziej ze wszystkiego pragnę spokoju wewnętrznego. Zrozumiała, że jest to najgłębsze pragnienie jej serca. Poprosiła Ducha o pomoc i przewodnictwo, jednocześnie obiecując sobie, że pójdzie we wskazanym kierunku. Ewa zrezygnowała ze swoich miesięcznych, rocznych i pięcioletnich planów. W jednej chwili stała się poszukującym pielgrzymem, badaczem i uczniem życia. Pojechała na pielgrzymkę do Lourdes.

Tam, w Pirenejach, przyjrzała się bliżej swojemu życiu. Szeroko otworzyła oczy ze zdumienia, gdyż zobaczyła jak wiele ma powodów do wdzięczności. W pokorze padła na kolana w jaskini, gdzie Bernadetta rozmawiała z Matką Boską, i zaczęła żarliwie dziękować za wszystko, co już ma w swoim życiu. To była jej pierwsza w życiu modlitwa dziękczynna; do tej opry ciągle o coś prosiła. Ewa gorąco przepraszała Boga i siebie, że tak długo nie doceniała bogactwa swojego życia. Pobieżnie zinwentaryzowała dostatki swojego życia.

Patrząc na swoją długą listę, Ewa uświadomiła sobie, jak jest naprawdę bogata. Dziękuję! Dziękuję! Dziękuję!

 

Jeśli jedynym słowemjakim modlisz się przez całe życie jest dziękuję" - to wystarczy.

mistrz Eckhart

 

 

Odtąd Ewa przypomina to sobie codziennie. Każdy dzień zaczynam modlitwą wdzięczności za swoje wspaniałe, spełnione życie. Codziennie ciszę się, że żyję, że oddycham, że mogę zrobić dla kogoś coś dobrego, że się uczę, że moja wiedza przydaje się innym ludziom. Codziennie też dziekuję za przywilej posiadania ciała i przebywania na tej najpiękniejszej z planet.

Im więcej masz i im bardziej jesteś za to wdzięczny, tym więcej będzie ci dane.

 

Pochwała oczyszcza,

Miłość żywi,

Wdzięczność wszystko pomnaża.

Robert Coon

 

Wprowadź do swojego życia tę piękną, afirmującą życie zasadę, a cuda, na które czekasz, będą ci objawione ku twojemu zdumieniu i wielkiej radości.

 

ZAPAMIĘTAJ

Życie nie jest próbą generalną ani testem. TO JEST TO.

 

Liczba odsłon na "starej" stronie Cudu Miłości: 4248


You have no rights to post comments