(opracowano na podstawie książki "Szmaragdowe tablice. Tot z Atlantydy - interpretacja dr Doreal")

Tot (Thoth, Thot) zajmuje czołowe miejsce w panteonie bogów starożytnego Egiptu. Przedstawiany najczęściej w postaci człowieka z głową ibisa, rzadziej jako pawian lub człowiek z głową pawiana. Tot nazywany jest także bogiem Księżyca, jest wynalazcą pisma, astronomii, sztuki, matematyki, nauk ścisłych, prawa, magii, medycyny, muzyki. Jest patronem lekarzy i pisarzy. Jako wynalazca pisma zwany jest "Panem Świętych Słów".

Tot, syn Re, posiadł część uniwersalnej wiedzy swego ojca. Mądrość czerpał studiując księgi w bibliotece Re. Opanował sztukę magii, którą przekazał swoim kapłanom.

 

Mnie najbardziej interesuje tablica XIII - "Klucz do życia i śmierci"

Poniżej jej interpretacja:

Thoth obiecał nauczenia tajemnicy Kwiatu Życia, a kiedy osiągną jedność w Bycie, powinni udać się do Amenti. Kwiat Życie jest Solar Plexusem Ziemi i z niego wywodzi się Duch utrzymujący Ziemię w jej formie. 

Ten sam duch, który przebywa w człowieku, jest również w Ziemi. Różni się tylko w ilości.

Człowiek jest dwubiegunowy. Kiedy jeden z biegunów traci równowagę, zostaje równocześnie zachwiana równowaga ciała, pojawiają się choroby i śmierć. Dokładne zharmonizowanie biegunów, powoduje zanik wszelkich chorób i bolączek.

Kwiat Życia wywiera balansujący wpływ na biegunowość ciała i utrzymuje go w równowadze.

Reszta tablicy jest tak jednoznaczna, że nie potrzebuje dalszej interpretacji, gdyż tylko zostaje podany dokładny opis ćwiczeń.

 

Liczba odsłon na "starej" stronie Cudu Miłości: 214 


You have no rights to post comments