Poniższe wieści z globalnej wioski pochodzą z 14-go numeru Nexusa. 

Strona internetowa jego wydawcy (Agencji Nolpress) to http://www.nexus.media.pl/

Ich e-mail to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon do Agencji Nolpress to 85 653 55 11

  

WODA KSIĘŻYCOWA STANOWI DUŻĄ ZACHĘTĘ DO BUDOWY BAZY NA KSIĘŻYCU

Wstępne dane uzyskane przy pomocy Lunar Prospector, kosztującego 65 milionów pojazdu-robota wystrzelonego w styczniu (1998), wskazują, że w glebie księżycowej znajduje się taka ilość zamarzniętej wody, że pewnego dnia będzie ona stanowiła wystarczające jej źródło do zasilania księżycowej bazy, a nawet kolonii.

Wstępne szacunki wskazują, że Księżyc posiada w mocno rozrzuconych złożach tyle wody, że można by nią napełnić jezioro o powierzchni 5,2 kilometra kwadratowego i głębokiego na 10,5 metra.

- Naszym zdaniem jest tam od 10 do 100 milionów ton wody - oświadczył Alan Binder, główny konsultant naukowy projektów NASA.

(Źródło: New Scientist, marzec 1998)

 

 

 

 

ODDALENIE SPRAWY PRZECIWKO DR HULDZIE CLARK

Oskarżenia przeciwko dr Huldzie Regehr Clark (autorka artykułu na tej stronie internetowej p.t. "Przyczyna i lekarstwo na AIDS" pod Polecane artykuły lub pod Zdrowie; artykuł pochodzi z 2-go numeru Nexusa, 1998, str. 17-23 - przyp. Admin.) z Północnej Dakoty zostały oddalone. Dr Clark została aresztowana we wrześniu 1999 roku i oskarżona o wykonywanie zawodu lekarza bez licencji, co zalicza się do kategorii ciężkich przestępstw zagrożonych karą do ośmiu lat więzienia (patrz "Wieści z Globalnej Wioski", Nexus, nr 3, 2000, str. 5 - przyp. red. Nexusa).

Kilka tygodni później dr Clark, zwolniono za kaucją, lecz niejasność wynikła w konsekwencji jej procesu stanowi ciężkie brzemię dla 71-letniej badaczki z San Diego w Kalifornii. Jej wrogowie dążyli do osadzenia jej w więzieniu. Chociaż jej efektywna terapia antyrakowa stanowi ogromne zagrożenie dla interesów medycznego establishmentu, jak na razie skierowane wobec niej oskarżenia oddalono.

David Amrein, przewodniczący Dr Clark Research Association (Stowarzyszenie Badawcze dr Clark), wyraził wdzięczność wszystkim, którzy wspomogli finansowo obronę dr Clark lub wsparli ją w inny sposób. Podkreśla, że do końca zmagań o wolność wyboru środków i metod leczenia jeszcze daleko.

(ŹródłoDr Clark Research Association (Stowarzyszenie Badawcze dr Clark), 18 kwiecień 2000e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.strona internetowa http://www.drclark.net/)

 

 

 

BENZYNA BEZOŁOWIOWA I WYMIERANIE WRÓBLI

Według ekspertów brytyjskich benzyna bezołowiowa jest przyczyną wymierania wróbli w wielkich miastach. Widać wyraźną różnicę w ilości wróbli w wielkich miastach i małych, gdzie ruch samochodowy jest niewielki.

(ŹródłoNajwyższy Czasnr 3816 wrzesień 2000)

GOTOWANIE MARCHEWKI

Według naukowców z Arkansas ugotowane, przetworzone marchewki nic nie tracą ze swoich odżywczych wartości, a nawet są zdrowsze od surowych i chrupiących.

(ŹródłoNajwyższy Czasnr 38, 16 wrzesień 2000)

 

Liczba odsłon na "starej" stronie Cudu Miłości: 1663


You have no rights to post comments