Poniższe wieści z globalnej wioski pochodzą z 73-go numeru Nexusa.

Jego wydawca (Agencja Nolpress) ma stronę internetową zamieszczoną pod adresemhttp://www.nexus.media.pl/

Ich e-mail to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Telefon do Agencji Nolpress to 85 653 55 11

 

TOKSYCZNE DZIAŁANIE NANOCZĄSTEK NA RYBY

 

Przeprowadzone na Uniwersytecie Purdue badania zawiesiny nanosrebra w roztworze wykazały, że jest ona toksyczna, wręcz zabójcza, dla ryb Pimephales promelas (gatunek często wykorzystywany do testowania toksycznych dla życia substancji - przyp. tłum.). Kiedy nanosrebro osiadło na dnie, roztwór okazał się mniej toksyczny, niemniej nadal powodował wady rozwojowe u ryb.

 

"Azotan srebra jest znacznie bardziej toksyczny od nanosrebra, ale kiedy nanosrebro poddano działaniu ultradźwięków powodując jego zawieszenie w roztworze, jego toksyczność wzrosła dziesięciokrotnie" - oświadczyła Maria Sepulveda, profesor nadzwyczajny leśnictwa i zasobów naturalnych, której ustalenia opublikował magazyn Exotoxicology. - "Jest to powód do niepokoju".

 

Posługując się mikroskopem elektronowym, Maria Sepulveda wykryła w embrionach Phimephales promelascząsteczki nanosrebra o wielkości 30 nanometrów o wielkości 30 nanometrów i mniejsze. 30 nanometrów to 1/3000 grubości ludzkiego włosa.

 

"Te nanosrebrowe cząsteczki są tak małe, że mogą przecisnąć się przez błony jajeczek i przeniknąć do rybich embrionów w ciągu niecałej doby" - poinformowała Sepulveda.

 

Nanosrebro zyskuje popularność jako składnik wielu produktów. Jest stosowane do zabijania bakterii w takich produktach, jak nie przepuszczające zapachów ubrania, blaty kontuarów, deski do krojenia i detergenty. W chwili obecnej jest niewiele przepisów regulujących stosowanie nanosrebra.

 

(Źródło: ScienceDaily.com5 marca 2010http://tinyurl.com/ydvgvjk)

 

NANOTECHNOLOGIA PUKA DO NASZEGO UMYSŁU

 

Japońscy specjaliści od telekomunikacji usiłują stworzyć elektroniczne sensory, które będą mogły nie tylko odbierać informacje z mózgu, ale również manipulować naszymi neuronowymi ścieżkami. Zbudowane z wykorzystaniem nanotechnologii nowe sensory będą mogły odczytywać informacje bezpośrednio z mózgu i zapisywać je w nim.

 

Podczas gdy ten pomysł może kojarzyć się z na wpół ludzkimi i na wpół mechanicznymi cyborgami, dr Keiichi Torimitsu z firmy Nippon Telegraph and Telephone (NTT) oświadczył, że badania z tego zakresu przypuszczalnie będą mogły pomóc cierpiącym na chorobę Parkinsona i udar. Dr Torimitsu zaprezentował opracowania swojego zespołu z zakresu bioniki i biomimetyki na Międzynarodowej Konferencji w sprawie Nanonauki i Nanotechniki (International Conference on Nanosciente and Nanotechnology) odbywającej się w tym tygodniu w Sydney.

 

"Naszym celem jest opracowanie urządzeń lub mózgowych interfejsów, które umożliwią transmitowanie naszych informacji, przesyłanie ich przez linie telekomunikacyjne do innej osoby lub do urządzenia takiego jak komputer" - oświadczył dr Torimitsu, który przewodniczy Molekularnej i Bionaukowej Grupie NTT.

 

(ŹródłoDiscovery.com25 lutego 2010http://news.discovery.com/tech/nanotech-brain-earimplant.html)

 

 

 

 

 

 

 

HAITAŃSCY ROLNICY ODRZUCAJĄ DAROWIZNĘ KONCERNU MONSANTO DLA OFIAR TRZĘSIENIA ZIEMI I PALĄ NASIONA GMO

 

Koncern Monsanto przekazał wiele ton opatentowanych nasion, nawozów i pestycydów Haiti, które dotknęło trzęsienie ziemi. Wielu ludzi widzi ten akt jako sposób wprowadzenia przez Monsanto swojego nowego wyrobu na haitański rynek. Pierwotnie Monsanto planowało przekazanie nasion GMO "RoundUp Ready", ale ta oferta została odrzucona przez Ministerstwo Rolnictwa Haiti. Chociaż Monsanto określa swoją darowiznę jako próbę pomocy ofiarom trzęsienia ziemi, ta "szczodrość" koncernu spotkała się ze sceptycyzmem i zdecydowaną odmową.

 

W ubiegłym miesiącu 10 000 rolników zaprotestowało przeciwko Monsanto, zaś grupa posiadaczy niedużych gospodarstw spaliła symboliczną liczbę nasion na głównym placu rolniczej miejscowości Hinche. Narodowe stowarzyszenie zrzeszające 200 000 członków zachęca haitańskich rolników do palenia wszystkich nasion pochodzących od Monsanto znajdujących się w obrocie, a także wzywa rząd do nieprzyjmowania kolejnych nasion.

 

Przywódca chłopów Chavannes JeanBatiste powiedział IPS News: "Rolnicy chcą zachować swój tradycyjny sposób uprawy, który szanuje środowisko i zapobiega jego degradacji. Bronimy naszych rodzimych nasion i praw chłopów do swojej ziemi". I dodał: "Walka z nasionami GMO jest kluczowa dla obrony naszego rolnictwa. Każde państwo ma prawo do prowadzenia własnej polityki rolnej; do tego, by najpierw uprawiać na własne potrzeby, a dopiero potem na sprzedaż; do tego, by uprawiać zdrową żywność w sposób, który szanuje środowisko i Matkę Ziemię".

 

Inny rolnik oznajmił: "Nasiona i woda są wspólnym dobrem ludzkości".

 

Global Research określił przekazanie przez Monsanto 475 ton nasion i chemikaliów jako "nowe trzęsienie ziemi" oraz "zabójczy prezent".

 

Nasiona kukurydzy Monsanto były poddane działaniu środka grzybobójczego Maxim Xo,  a nasiona pomidora - Thiramu. Thiram to wysoce toksyczny środek, który został zbadany przez EPA i uznany za tak niebezpieczny, że osoby zatrudnione w rolnictwie są obowiązane nosić odzież ochronną w przypadku kontaktu z nim.

 

Ponadnarodowy potentat w produkcji nasion Monsanto jest znany na całym świecie ze swojej agresywnej polityki. Jest także znany z tego, że często pozywa rolników i małe przedsiębiorstwa rolne za rzekome naruszanie umów i patentów. Oprócz tego Monsanto jest odpowiedzialne za zgony i kłopoty zdrowotne wywołane przez wysoko toksyczny defoliant Agent Orange, który wywołał raka u wielu amerykańskich weteranów wojny w Wietnamie.

 

Największe stowarzyszenie rolników na świecie, Via Campesina, uznała Monsanto za "głównego wroga tradycyjnego rolnictwa i suwerennej polityki rolnej państw".

 

(Źródło: Tony Isaaacs, "Haitian Farmers Reject Monsanto Earthquake Relief Donation and Burn GMO Seeds", 19 lipca 2010www.naturalnews.com/029222_GMOs_Haiti.html)

 

OLIWA Z OLIWEK POMAGA ZWALCZAĆ RAKA PIERSI I INNE RZECZY

 

Efekty lecznicze oliwy z oliwek są cudowne i niezaprzeczalne. Wykorzystywana od czasów starożytnych oliwa z oliwek jest ważnym składnikiem śródziemnomorskiej diety. Hipokrates stwierdził, że pożywienie powinno być naszym lekarstwem, a jednym z najlepszych pokarmów jest właśnie oliwa z oliwek.

 

W roku 2009 co ósmą kobietę dotknął rak piersi. Wiele kobiet, a także niektórzy mężczyźni mają skłonności do tej przerażającej choroby. Ale nie ma powodów do rozpaczy, ponieważ istnieją naturalne i holistyczne metody zwalczania raka piersi, zaś jedną z nich są zdrowe nawyki żywieniowe obejmujące oliwę z oliwek. Oliwa z oliwek jest tłuszczem prostym nienasyconym pełnym przeciwutleniaczy. Składniki tej oliwy spowalniają rozwój guza w tkance piersi. Wygląda na to, że oliwa zapobiega przedostawaniu się pewnych białek do komórek rakowych, co powstrzymuje ich wzrost. Oliwa z oliwek chroni także nasze DNA od uszkodzeń wywoływanych przez komórki rakowe.

 

Dr Edward Escrisch, członek zespołu badawczego z Uniwersytetu Autonoma w Barcelonie, przeprowadził wstępne badania na szczurach, które wykazały, że u szczurów karmionych oliwą z oliwek guzy rozwijały się wolniej. Dr Escrisch wskazał na potencjalne korzyści płynące z oliwy z oliwek i oznajmił, że to, co jemy, jest ważnym czynnikiem w zapobieganiu zachorowaniu na raka. Badacze zamierzają przeprowadzić testy na ludziach i ustalili, że zalecane dzienne spożycie oliwy z oliwek to 10 łyżeczek od herbaty.

 

Oliwa z oliwek gwarantuje dobry stan serca, zmniejsza ryzyko alergii i cukrzycy typu II, zwalcza depresje i ogranicza ryzyko wystąpienia raka. Co więcej, zdrowa dieta wzbogacona o oliwę z oliwek pomaga zmniejszyć otyłość, co jest szczególnie ważne w przypadku kobiet zmagających się z rakiem. Otyłość zwiększa ryzyko raka - zwiększona masa ciała powoduje nawrót choroby i wiele innych chronicznych dolegliwości. Osoba będąca na diecie śródziemnomorskiej spożywająca oliwę z oliwek może doświadczyć spadku poziomu trójglicerydów i wzrostu poziomu cholesterolu HDL, co stanowi właściwą obronę przez nawrotem choroby. Zważywszy wszystkie korzyści, dodanie zimnej oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia do swojej diety to rozsądny i smakowity wybór.

 

(ŹródłoDerrel Jones, "Olive Oil is a Breast Cancer Fighter and More", 29 lipca 2010,www.naturalnews.com/029307_olive_oil_brst_cancer.html)

 

 

 

 

 

 

 

WYBIERANIE ZDROWEJ ŻYWNOŚCI TO NOWE ZABURZENIE PSYCHICZNE

 

W nie kończącym się procesie wymyślania kolejnych "chorób psychicznych" w oparciu o różne ludzkie działania przemysł psychiatryczny lansuje obecnie najśmieszniejszą i zarazem najżałośniejszą z chorób: Chorobliwe zdrowe żywienie.

 

To nie jest żart. Jeśli skupiasz się na zdrowym odżywianiu, to cierpisz na zaburzenia psychiczne i prawdopodobnie potrzebujesz jakiegoś leczenia chemicznego, w tym przyjmowania leków psychotropowych. Jak donosi The Guardian: "Skłonność do zdrowego odżywiania może być oznaką poważnego zaburzenia psychicznego", i dodaje, że ta "choroba" nazywa się orthorexia nervosa - co oznacza "nerwica na punkcie prawidłowego odżywiania się".

 

The Guardian wyjaśnia: "Ortoreksja to zestaw pewnych sztywnych zasad, jakie chory sobie narzuca. Odrzucenie cukru, soli, kofeiny, alkoholu, pszenicy, glutenu, drożdży, soi, kukurydzy i nabiału to zaledwie początek ograniczeń. Odrzucana jest również każda żywność mająca styczność ze środkami ochrony roślin lub zawierająca sztuczne dodatki".

 

To oznacza, że według tak zwanych "ekspertów" osoba, która odrzuca konserwanty, nabiał, soję i cukier, jest chora psychicznie i wymaga opieki lekarskiej. Zabawne w tym wszystkim jest to, że jedzenie typu fast food jest według nich czymś normalnym.

 

Co jeszcze śmieszniejsze, The Guardian informuje, że "obsesja na punkcie tego, które jedzenie jest "dobre", a które "złe", może doprowadzić do niedożywienia". Wynika z tego absurdalna teza, że osoby zdrowo odżywiające się mogą być niedożywione!

 

Zastanawiające jest, dlaczego przypuszczono taki atak na osoby zdrowo odżywiające się. Ludzie tacy, jak dr Gabriel Cousens odpowiadają wprost: ponieważ zdrowa dieta to zwiększona psychiczna i duchowa świadomość.

 

Produkty typu fast food otumaniają ludzi i czynią ich łatwymi do kontrolowania. Glutaminian sodu, aspartam i wyciąg z drożdży wpływają na ludzki umysł, a ich konsumenci stają się bezwolnymi marionetkami niezdolnymi do samodzielnego myślenia i do wzięcia odpowiedzialności za swoje życie, co jest na rękę ludziom rządzącym światem. Z kolei zdrowa żywność budzi nasz umysł i naszego ducha, a ludzie jedzący ją kontestują otaczającą rzeczywistość i zaczynają badać ją z otwartym umysłem.

 

Parafrazując słynną scenę z filmu Matrix, zdrowa żywność jest jak czerwona pigułka, natomiast niezdrowa żywność jak niebieska pigułka. Wybór należy do Ciebie.

(ŹródłoMike Adams, "Choosing healthy foods now called a mental disorder", 29 czerwca 2010, www.naturalnews.com/029098_orthorexia_mental_disorder.html)

 

Liczba odsłon na "starej" stronie Cudu Miłości: 3538


You have no rights to post comments