Poniższe wieści z globalnej wioski pochodzą z 74-go numeru Nexusa.

Jego wydawca (Agencja Nolpress) ma stronę internetową zamieszczoną pod adresem http://www.nexus.media.pl/

Ich e-mail to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon do Agencji Nolpress to 85 653 55 11

WIEŚCI Z GLOBALNEJ WIOSKI - CZĘŚĆ 9-TA

 

GŁODUJĄCY JOGINI WPRAWIAJĄ W OSŁUPIENIE NAUKOWCÓW RESORTU OBRONY INDII

Liczący 83 lata hinduski święty człowiek, który twierdzi, że spędził siedem dekad bez pokarmu i wody, wprawił w osłupienie zespół wojskowych doktorów, którzy badali go przez dwa tygodnie.

Prahlad Jani spędził dwa tygodnie w szpitalu w zachodnioindyjskim stanie Gujarat pod stałym nadzorem zespołu 30 lekarzy wyposażonych w aparaty fotograficzne i telewizję przemysłową. Przez cały okres pobytu w szpitalu nie jadał, nie pił i nie chodził do ubikacji.

"Wciąż nie mamy pojęcia, jak przeżył" - oświadczył dziennikarzom po zakończeniu eksperymentu neurolog Sudhir Shah. - "To zjawisko wciąż pozostaje zagadką".

Długowłosy i brodaty jogin został zamknięty w szpitalu w mieście Ahmedabad w ramach badań prowadzonych z inicjatywy Organizacji Badań Obrony i Rozwoju Indii (Defense Research and Development Organisation; w skrócie DRDO) - państwowego instytutu badań z zakresu obronności.

DRDO oczekuje, że szczegółowe wnioski z badań, które mają być ogłoszone za kilka miesięcy, umożliwią żołnierzom przetrwanie bez żywności i wody, wspomogą astronautów, a nawet pozwolą ocalić życie ludziom zaskoczonym przez naturalne kataklizmy.

W czasie piętnastodniowej obserwacji, którą zakończono w czwartek (6 maja), lekarze dokonali zapisu stanu organów Janiego, jego mózgu i naczyń krwionośnych, ponadto zbadali jego serce, płuca  i pojemność pamięci. Wyniki analizy DNA, biologicznych badań molekularnych oraz testów jego hormonów, enzymów, metabolizmu energii i genów, będą gotowe za kilka miesięcy.

"Jeśli Jani nie czerpie energii z pokarmu i wody, to musi czerpać ją ze źródeł znajdujących się wokół niego, w tym ze słońca" - oświadczył dr Shah.

(ŹródłoPhysorg.com10 maja 2010www.physorg.com/news19260076.html)

 

 

 

NAUKOWCY ODKRYWAJĄ SEKRETNY NATURALNY SPOSÓB NA ZRZUCENIE WAGI

Jeśli coś brzmi zbyt pięknie, aby było prawdziwe, przeważnie tak jest, jak mówi stare porzekadło. Ale jest jeden wyjątek: naukowcy odkryli, że pewien naturalny środek kontrolujący apetyt naprawdę pomaga zrzucić zbędne kilogramy bez skutków ubocznych i, co więcej, jest on praktycznie darmowy.

Naukowcy właśnie opublikowali wyniki nowych badań klinicznych nad tą odchudzającą cieczą na 240 Narodowym Zjeździe Amerykańskiego Stowarzyszenia Chemicznego (ACS) w Bostonie.

Co to za "magiczny eliksir"? Otóż, jest nim czysta woda.

"Przedstawiamy wyniki pierwszego badania klinicznego, które pokazuje, że zwiększone spożycie wody jest skuteczną strategią w walce z nadwagą" - oświadczyła Brenda Davy z Virginia Tech w Blacksburgu w stanie Wirginia w swoim oświadczeniu prasowym. - "Odkryliśmy podczas wcześniejszych badań, że ludzie w średnim wieku i starsi, którzy pili dwie filiżanki wody przed posiłkiem, zjadali podczas niego od 75 do 90 kalorii mniej. Podczas ostatnich badań dowiedzieliśmy się, że ludzie pijący wodę przed posiłkiem trzy razy dziennie w ciągu 12 tygodni stracili około 5 funtów więcej od ludzi nie pijących wody przed posiłkiem".

Dr Davy wyjaśniła, że według wiedzy ludowej picie wody pomaga schudnąć, co potwierdziły wcześniejsze badania, ale do teraz nie było naukowych dowodów uzyskanych podczas badań klinicznych potwierdzających tę tezę.

W nowych badaniach wzięło udział 48 dorosłych w wieku od 55 do 75 lat. Podzielono ich na dwie grupy i obie były na niskokalorycznej diecie przy czym jedna grupa wypijała dwie filiżanki wody przed posiłkami, a druga nie. Ci, którzy pili wodę, zrzucili po 12 tygodniach około 7 kg, a ci drudzy około 5 kg.

Dlaczego picie wody przed posiłkiem jest skutecznym sposobem na schudnięcie? Dr Davy twierdzi, że woda po prostu wypełnia żołądek i nie zawiera żadnych kalorii. Gdy czujemy się pełni, jemy podczas posiłku mniej wysokokalorycznych produktów. Picie wody może także pomóc schudnąć ludziom, jeśli piją ją zamiast słodkich napojów, na przykład gazowanych.

Badacze ze Szkoły Zdrowia Publicznego Mailman przy Uniwersytecie Columbia oraz Szkoły Zdrowia Publicznego przy Uniwersytecie Harvarda analizowali pokarmy i napoje spożywane przez dzieci i nastolatki w ciągu dwóch różnych dni i odkryli, że zastąpienie słodkich napojów wodą może pomóc w walce z epidemią otyłości wśród młodzieży. Pijąc wodę zamiast napojów z dodatkiem cukru można zmniejszyć spożycie energii nawet o 235 kalorii.

(ŹródłoS.L. Baker, "Scientists find natural weight loss secretclinical trial confirms simple no-diet appetite control method really works", 25 sierpnia 2010www.naturalnews.com/029561_water_diet.html)

NAWET SAMO PATRZENIE NA OBJAWY CHOROBY WSPOMAGA REAKCJĘ OBRONNĄ ORGANIZMU

Przeprowadzone wcześniej badania wykazały, że kiedy ludzie widzą kogoś, kto wydaje się chory, dochodzi u nich do psychologicznej reakcji: czują niechęć i starają się przebywać w oddali. Naukowcy z Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej zrobili kojejny krok i sprawdzili, czy patrzenie na chorego może wpływać na działanie immunologicznego.

W badaniach tych, których wyniki opublikował magazyn Psychological Science, ochotnikom zaprezentowano w dwóch różnych dniach dwa dziesięciominutowe pokazy slajdów. Pierwszy pokaz miał charakter neutralny: slajdy przedstawiały meble. Drugi pokaz był jedną z dwóch opcji. Jedna opcja obejmowała slajdy przedstawiające ludzi cierpiących na ospę, wycierających zakatarzone nosy, kichających itp., a druga slajdy ludzi mierzących z broni.

Przed i po pokazie slajdów od każdego uczestnika pobrano próbkę krwi. Do próbek dodano trochę bakterii i zmierzono siłę reakcji immunologicznej.

U osób oglądających slajdy z ludźmi kichającymi, kaszlącymi lub innymi objawami chorobowymi wystąpiła silniejsza reakcja układu immunologicznego niż u tych, które oglądały slajdy z ludźmi, którzy mierzyli do nich z broni.

(ŹródłoScienceDaily.com28 kwietnia 2010)

 

Liczba odsłon na "starej" stronie Cudu Miłości: 1266


You have no rights to post comments